Background

Uzmanlık Alanlarımız

Uzmanlık Alanları

case Item

Kanal darlığının ileri yaşta sıklığı artar. Ağrı genellikle belden bacağa doğru yayılır ve bacaklarda uyuşma karıncalanma, güçsüzlük, yürüme ve ayakta durmanın kısıtlanması tipik belirtileridir.

case Item

Makoplasti, eklem protezi ameliyatları için geliştirilmiş cerrahi robot sistemidir. Bilgisayara bağlı çalışan robotik bir koldan oluşur.

case Item

Eklemlerdeki protez uygulaması genel olarak, dejenere olmuş eklem yüzeylerinin özel yapılmış suni materyallerle değiştirilerek, eklemin

case Item

Omuz sıkışma sendromu omuzun ucunda akromion denilen kemik çıkıntının doğuştan şekline bağlı olarak veya zaman içinde dejenerasyonuna bağlı olarak uzaması sonucu,

case Item

Ayak bileği kırıkları tibia ya da fibula kemiklerinin uçlarında meydana gelen ve ayak bileği eklemini etkileyen kırıklardır. Aynı zamanda bu kırıklar tibia ve fibula kemiklerinin gövdesine kadar uzanabilmektedir.

case Item

İnsanlık tarihinde, bu gün geldiğimiz seviyede ellerimizi kullanmadaki başarımızın yadsınamaz bir rolü vardı

case Item
PRP

PRP, “Platelet Rich Plasma” ifadesinin baş harflerinin kısaltması olup, “trombositten zengin plazma” anlamına gelmektedir.

case Item

Menisküs dokusu diz eklemi içinde yer alan kıkırdak dokudan oluşmuş bir yapıdır. Kemikler arasında yastık görevi gören ve eklemin bütünlüğünü koruyan esnek bir yapıdır.

case Item
PTO

Diz Ekleminin İç Tarafında Kıkırdak Aşınması Olduğunda, Kaval Kemiği Üst Ucundan Düzeltme Uygulaması

case Item

Spondilolistezis, Latince ‘Spondylous=omurga’ ve ‘Listhesis=kayma’ kelimelerinin birleşmesinden türetilmiştir.

case Item

Görüntüleme yöntemlerindeki yenilikler ve spinal cerrahideki ilerleme erişkin skolyoz deformitesinde tanı ve uygulanan tedavi yöntemlerini önemli ölçüde arttırarak bu deformitenin farkındalığını arttırmıştır.

case Item

Konjenital, nöromuskuler, sendromik ve idiopatik nedenlere bağlı olarak yaşamın ilk 10 yılı içinde ortaya çıkan omurga eğriliklerini ifade etmek için kullanılır.

case Item

Tetik parmak sendromu, parmakların açılırken takılması ve zorlandığında tetikleyerek atlama hissi ile açılmasıdır.

case Item

Ganglion (Kistik Higroma) Nedir? Ganglion özellikle el bileğinde görülen içi özel bir sıvı ile dolu kistik yapılardır.

case Item

Çarpık ayak, ayağın ciddi bir şekilde içe ve aşağı doğru dönük olduğu doğumsal bir hastalıktır. Bu hastalık mutlaka çocuk ortopedisine danışılması gereken en sık pediatrik ortopedik hastalıklardan biridir.

case Item

Tenisçi Dirseği Nedir? Tenisçi Dirseği dirsek ve ön kolun dış kısmında ağrı ve kavrama kuvvetinde azalma ile ortaya çıkan hastalıktır. Tenis oynayanlarda ilk kez tespit edildiği için bu adı almıştır.

case Item

Elin en önemli sinirlerinden median sinirin el bileğinde sıkışması sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır.

case Item

Omurga tümörleri, omurga ve omuriliği oluşturan kemik, sinir veya yumuşak doku gibi kısımlardan oluşan tümörlerdir.

case Item

Kalçanız vücudunuzda ağırlık taşıyabilen en büyük eklemlerden biridir. Top-yuva tarzı bir eklemdir. Bağ denilen doku bantları topu yuvaya bağlayan ve kemiklerin yerinden oynamamasını sağlayan bir kapsül oluşturur.

case Item

Boyun hastalıkları kaynaklı boyun ağrısının tedavisi cerrahi ve cerrahi olmayan yöntemleri içermektedir. Boyun hastalıklarının teşhisinden sonra uygun disiplin içerisinde tedavisi planlanmaktadır.

case Item

En sık görülen diz hastalıkları menisküs ve ön-arka çapraz bağ yaralanmaları ve kıkırdak hastalıklarıdır. Diz hastalıkları nelerdir ? Diz hastalıkları tedavisi nelerdir ? Diz hastalıklarının cerrahi tedavisi

case Item

Diz kapağı (patella) kemiği, diz ekleminin çok önemli bir parçasıdır. Diz kapağı çıkıkları oldukça nadir yaralanmalar olup genel toplumda yüz binde 6 sıklığında görülürler. Patella çıkığı olan kişilerde sıklıkla altta yatan gelişimsel kemik ve yumuşak doku sorunları vardır, bunlar patella çıkığına zemin hazırlarlar

case Item

“Gelişimsel Kalça Displazisi”, femur başı ile asetebulum (kalça yuvası) arasındaki uyumsuzluğu ifade eder.Doğumdan itibaren başlayan ve zamanla artan uyum sorunları, erken dönemde tedavi edilmezse çıkık ve kireçlenme ile sonuçlanır. Kızlarda erkeklere oranla 6-8 kat daha sık görülür ve kalıtsal olabilir.

case Item

Sağlıklı beslenme bir çok sağlık sorununu önlediği gibi kemik sağlığı için de önemlidir. Özellikle ileriki yaşlarda ortaya çıkan kemik erimesinin önlenmesi için bir takım vitamin ve minarelerin değeri büyüktür. Bunları sizler için derledik.Kalsiyum,A vitamini,Magnezyum,Potasyum,

Uzman ekibimize ulaşmak için